Untitled-1

Alaca Belediyesi’nden ‘Kardeşlik İftarı’

Alaca Belediyesi’nden ‘Kardeşlik İftarı’

Alaca Belediyesi tarafından Belediye Battal Dede Parkında düzenlenen iftar yemeğine ekonomik durumu iyi olmayan ailelerin davet edildi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile yoksul ve yardıma muhtaç ailelere yönelik olarak gerçekleştirilen iftar yemeğine Belediye Başkanı Muhammet Eyvaz, AK Parti İlçe Başkanı Ümit Tokgöz, Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Büküş, Belediye Meclis Üyesi Secaattin Arklan ve AK Parti ilçe Kadın Kolları Üyeleri de katıldı.

Kadın ve çocuk davetlilerin ağırlıklı olarak katıldığı iftar yemeğinin ardından konuşan Belediye Başkanı Muhammet Eyvaz, davete iştirak eden misafirlere teşekkür etti. Başbakan Tayyip Erdoğan’ın bütün illerde bu tür iftarlar yapılması talimatı üzerine Alaca’da da bu iftar yemeğini AK Partililer ile Alaca Belediyesi olarak organize ettiklerini dile getiren Evyaz, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“HER İHTİYACINIZDA BİZLERE ULAŞABİLECEKSİNİZ”

“Birbirimizi tanımak ve daha yakından ilişki kurmak maksadıyla bu iftarı düzenledik. Bundan sonra da herhangi bir ihtiyacınız bir sıkıntınız olduğu zaman bizlere ulaşabileceğiniz gibi sizlere yardımcı olmaları konusunda eşlerimize de ulaşabilirsiniz. Kardeşlik iftarlarını her yıl yaparak geleneksel halede getireceğiz. Bu vesile ile senede en az bir gün bir araya gelmiş olacağız. Başta da belirttiğim gibi Başbakanımız sizlerle ilgilenmek, sizlerle yaşamak için bizleri talimatlandırıyor. Ben Ramazanınızın mübarek olmasını, oruçlarınızın kabul olmasını Cenabı Hak’tan niyaz ediyorum. Sizlerin sıkıntıları konusunda her zaman bizlere ve hanım kardeşlerimize ulaşabilirsiniz. Sizler bize Allah’ın emanetisiniz bu manada mahzun olmamanızı, kendinizi sahipsiz hissetmemenizini rica ediyorum. Tekrar buraya kadar geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum.”

1 Untitled-1

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>