s

Ak Partili Gülgün’den İskilip’te Atıf Hoca vurgusu

s
Ak Parti Kadın Kolları Çorum İl Başkanı Arife Betül Gülgün ve Ak Parti İskilip Belediye Meclis Üyesi adayı Fatma Selvi’nin İskilip’te hanımlara hitap etti.
Ak Parti Belediye Başkan adayı Recep Çatma’nın Ulaştepe mahallesinde yaptığı açık hava toplantısında konuşan Ak Parti Kadın Kolları Çorum İl Başkanı Arife Betül Gülgün ve Ak Parti İskilip Belediye Meclis Üyesi adayı Fatma Selvi’nin konuşmaları hanımların büyük teveccühü ve coşkusu ile karşılandı.
Ak Parti’nin Bayan Belediye Meclis Adayı Fatma Selvi yaptığı konuşmada Ak Parti’nin bayanlara her zaman öncelik verdiğini bunun göstergesinin de belediye meclis üyeliğine aday gösterilmesinin olduğunu ifade ederek bayanlardan destek istedi.
Ak Parti Kadın Kolları Çorum İl Başkanı Arife Betül Girgin ise sözlerine İskilipli Atıf Hoca’yı anarak başladı ve anıt mezarının Ak Parti döneminde yapıldığını söyledi. Türkiye’de 10 yılda birçok şeyin değiştiğini söyleyen Girgin, ekmek yağ kuyruklarının unutulmadığını ifade etti.
Girgin konuşmasında “İskilipli Atıf Hocamın memleketinin yürekli kadınlarına, yürekli amcalarına, dayılarına, evlatlarına selamların en güzelini getirdim. Allah’ın selamı ile sizleri selamlıyorum. Bizler Recep Tayyip Erdoğan’la siyaset yapma şerefine nail olan onunla birlikte 2001 den beri bu kutlu yürüyüşün içerisinde bulunan kardeşlerinizdeniz. Bu gün İskilip’te bu meydanlarda kadınlarımız bu kadar kuvvetli İskilip’te bende varım diyebiliyorsa Recep Tayyip Erdoğan’ın sayesindedir. Sizlere sayın başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını getirdim. Bizler ak kadınlarınız. Osmanlı devletinin mirası üzerinde kurulan bu devleti, tırnaklarıyla bu günlere getiren evde biten tüpten de, akmayan sudanda çamur olmuş yoldan da en çok etkilenen insanlarız. Ama yılmadık. Bu memlekette 10 yılda çok şeyler değişti. Bu memleketin 10 yıl öncesinde yağ kuyrukları, ekmek kuyrukları vardı. Sokağa çıkan başörtülü bayanlarımız acaba bir şey mi yapıyorlar diye terörist muamelesi görüyorlardı, dimdik yürümeye başladık elhamdülillah. 10 yılda gerçekten çok şey değişti. Bizler hastanelerin durumunu gerçekten çok iyi biliyoruz. Hastaneye gidebilmek için sabahın seherinde kalkıp, sıraya girmeyi, orada itilip kakılmayı, sonra asıl liste denilen bir listeye ismimizin yazıldığı dönemleri çok iyi biliyoruz. Önce hemşireden sonra da doktordan fırça yediğimiz günleri unutmadık” dedi.
O MÜBAREĞİN BU MEMLEKETE NE ZARARI VARDI
Atıf Hoca’nın memleketinden sesleniyorum şimdi sizlere. O mübareğin bu memlekete ne zararı vardı. Hırsız mıydı? Arsız mıydı? Namussuz muydu? Sadece bir şey yaptı bu memleketi sevdi. Dimdik durarak bu memleketin haklarını savundu. Ama ne yaptılar İskilipli Atıf Hoca’ma zülüm ettiler. İskilipli Atıf Hoca’ma anıt mezarı bu dönemde yapıldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>